دوشنبه , ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ برابر با 2020 , 1 Monday , June

  • شناسه : 12758709
  • تاریخ : ۱۵:۱۵ ۱۳۹۸/۰۷/۲۷
 مراسم پیاده‌ روی اربعین حسینی به سمت امامزاده میر نعمان (ع) هندیجان برگزار شد
 مراسم پیاده‌ روی اربعین حسینی به سمت امامزاده میر نعمان (ع) هندیجان برگزار شد

مراسم پیاده‌ روی اربعین حسینی به سمت امامزاده میر نعمان (ع) هندیجان برگزار شد

مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از شهر هندیجان به سمت امامزاده میر نعمان که در ۲۲ کیلومتری این شهر واقع شده از صبح امروز برگزار و جاماندگان از غافله عشق این‌گونه ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان دادند.

ماه خبر / به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندر هندیجان، مراسم جاماندگان از غافله عشق حسینی در روز اربعین با حضور خیل عظیم مردم از شهر هندیجان تا امامزاده میرنعمان که هرسال با حضور مردم شریف برگزار می‌شود انجام شد.

مردم هندیجان هرساله در اربعین حسینی از صبح زود پیاده‌روی خود را از هندیجان آغاز تا در نماز عشق حضور پیاده کنند و به ندای لبیک حسینی پاسخ مثبت داده و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان دهند.

مردم هندیجان، دسته‌های سینه‌زنی، هیئت‌های مذهبی، موکب داران، حسینیه داران در این روز با برپایی مراسم‌های متنوع در مسیر پیاده‌روی و در کنار حرم امامزاده میرنعمان (ع) روز اربعین شهید دشت نینوا را گرامی داشته و با ناله‌های حضرت زینب کبرا (س) هم‌نوا می‌شوند.

در این مراسم که بیش از 5 هزار نفر از مردم هندیجان حضور دارند پذیرایی‌های زیادی توسط خود مردم از عزاداران صورت می‌گیرد. جوانان پرشور هرساله با برنامه‌ریزی‌های مناسب آماده حضور در این پیاده‌روی بزرگ می‌شوند.

مسئولان شهرستان هندیجان نیز با برگزاری جلسات و هماهنگی‌های قبلی امنیت و برخی تأسیسات موردنیاز را برپا می‌کنند و نیروهای نظامی و انتظامی در طول مسیر و در محل برگزاری مراسم حضورداشته تا عزاداران با مشکل خاصی مواجه نشوند.

عیسی حلفی از بنیان‌گذاران مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در هندیجان، اظهار داشت: ضمن تسلیت اربعین حسینی و تشکر از شما خبرنگار تسنیم که برنامه‌های معنوی را پوشش رسانه‌ای می‌دهید باید عرض کنم که ما هرساله با حضور جوانان پرشور شهرک شهید باهنر مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی از هندیجان به امامزاده میرنعمان (ع) را بنیان‌گذاری کرده و این راه را ادامه می‌دهیم.

وی افزود: ما هرساله چند روز قبل از اربعین تدارکات و هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهیم و مقدمات حضور مردم و پذیرایی آن را مهیا می‌کنیم در حسینیه قائم آل محمد حاج سعید حلفی تجمع کرده و صبح زود به صورت کاروانی و به همراه موکب‌های شهرک شهید باهنر و منسجم همراه با عزاداری این مسیر 22 کیلومتری را طی می‌کنیم.

بنیان‌گذار پیاده‌روی اربعین در هندیجان بیان کرد: هنگام رسیدن به مرقد مطهر امامزاده میر نعمان (ع) ضمن برپایی عزاداری در نماز جماعت شرکت کرده و اطعام حسینی نیز برپا می‌شود. بنده می‌خواهم از همه جوانان شهرک شهید باهنر، مردم عزیز ما؛ مسئولان، نیروهای انتظامی و نظامی که وظیفه تأمین امنیت را بر عهده‌دارند، موکب داران، خادمان اهل‌بیت (ع)، هیئت‌های مذهبی و همه‌کسانی که در این برنامه حضور فعال داشتند تشکر و قدردانی کنم.

 

انتهای پیام/

 

منبع : تسنیم

برچسب ها

/