دوشنبه , ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸ برابر با 2020 , 17 Monday , February

  • شناسه : 13874779
  • تاریخ : ۱۲:۴۲ ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
 پیاده‌روی مردم بهبهان ‌تا
 پیاده‌روی مردم بهبهان ‌تا

پیاده‌روی مردم بهبهان ‌تا "قدمگاه خورشید"/ عزاداری ۱۰ کیلومتری مردم خوزستان در سوگ امام هشتم

همزمان با آخر صفر سالروز شهادت مظلومانه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پیاده روی «تا قدمگاه خورشید» در بهبهان برگزار شد.

ماه خبر /  همزمان با آخرین روز از ماه صفر و سالروز شهادت مظلومانه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) پیاده روی رضوی با شعار «تا قدمگاه خورشید» در بهبهان برگزار شد.

این برنامه معنوی بر اساس یک سنت هر ساله از ساعات اولیه امروز سه شنبه هفتم آبان آغاز شد و مردم ولایتمدار بهبهان از نقاط مختلف شهر پیاده روی خود را به سمت قدمگاه امام رضا(ع) در منطقه ارجان آغاز کردند.

حرم مطهر امامزاده حیدر(ع) و حرم نورانی حضرت شاه فضل(ع) از جمله نقاطی هستند که مردم بهبهان پیاده روی رضوی خود را از آن نقاط آغاز کردند و به سمت قدمگاه امام رضا(ع) رفتند.

این پیاده روی با حضور پرشور و گرم مردم همچنان ادامه دارد و ارادتمندان حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) در حال رفتن به سمت قدمگاه امام رضا(ع) هستند.

در پیاده روی رضوی در بهبهان عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از نقاط مختلف استان خوزستان از جمله شهرهای اهواز، رامهرمز و بهبهان حضور داشتند و به هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت ضامن آهو عرض ارادت کردند.

همچنین جمعی از اهالی شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویر احمد و استان بوشهر نیز در در پیاده روی رضوی در بهبهان شرکت کردند.

مردم بهبهان در روز شهادت جانسوز عالم آل محمد مسیر 10 کیلومتری تا قدمگاه امام رضا(ع) را همراه با عزاداری طی می‌کنند و در سوگ این امام همام به سر و سینه می‌زنند.

قرائت زیارت امین الله از جمله برنامه‌های است که در طول مسیر 10 کیلومتری تا قدمگاه امام رضا(ع) برای شرکت کنندگان در پیاده روی «تا قدمگاه خورشید» در بهبهان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ش

 

منبع : تسنیم

برچسب ها

/