دوشنبه , ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ برابر با 2020 , 1 Monday , June

  • شناسه : 14131214
  • تاریخ :
تخلیه جیب مردم توسط داروخانه منتسب به مدیر میانی شبکه بهداشت بندرماهشهر
تخلیه جیب مردم توسط داروخانه منتسب به مدیر میانی شبکه بهداشت بندرماهشهر

تخلیه جیب مردم توسط داروخانه منتسب به مدیر میانی شبکه بهداشت بندرماهشهر

داروخانه منتسب به مدیر میانی شبکه بهداشت بندرماهشهر که خود وظیفه نظارت بر داروخانه های شهر را به عهده دارد، آمپولی که قیمت نسخه قانونی و مورد تایید وزارت بهداشت آن حدود ۱۴هزارتومان است را به کمال احترام و ادب به قیمت ۴۹هزارتومان به شهروندان بندرماهشهری غالب می کند!!

یکی از اصلی ترین حقوق شهروندان در هر جامعه ای برخورداری از امکانات و خدمات اولیه بهداشتی است که یکی از آن ها دریافت دارو با استانداردهای تایید شده و البته قیمتی معقولانه است.
ارگان ناظر بر رعایت این استاندارها و قیمت گذاری ها نیز شبکه بهداشت است، ارگانی که مجموعه مدیریتی آن خودش از عملکرد خودش رضایت دارد و معتقد است عموم مردم نیز از عملکردشان راضی هستند.

اما پدیده ای که در چند سال اخیر به وفور در داروخانه ها مشاهده می شود، استفاده غیرقانونی از پروانه تاسیس داروخانه دکترهای داروسازی است، که شاید تا به حال رنگ آن داروخانه را ندیده اند و تنها پروانه خود را به داروخانه ها کرایه می دهند.

از این موضوع که بگذریم به پدیده اسفناک گرانی چندین برابری دارو می رسیم .

ماه خبر در تحقیقات اخیر خود به این نکته دست یافت که برخی داروخانه ها با پروانه متعلق به برخی از مدیران میانی و یا بازرسان شبکه بهداشت تاسیس شده است که برخی داروها را چندین برابر قیمت به مشتری غالب می کنند.

یعنی کسانی که باید با این تخلفات برخورد کنند، حالا خودشان در این خلاف محرز شریک شده اند.

طبیعیست اینگونه داروخانه ها که ناظران را همراه و شریک خود می بینند، دست به چنین تخلفات فاحشی بزنند و اینچنین جیب مردم را خالی کنند.

داروخانه منتسب به دکتر شعبانی کارشناس شبکه بهداشت، که خود وظیفه نظارت بر داروخانه های شهر را به عهده دارد، آمپولی که قیمت نسخه قانونی و مورد تایید وزارت بهداشت آن حدود ۱۴هزارتومان است را به کمال احترام و ادب به قیمت ۴۹هزارتومان به شهروندان بندرماهشهری غالب می کند!!

منبع : ماه خبر

برچسب ها

/