دوشنبه , ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸ برابر با 2020 , 17 Monday , February

  • شناسه : 16501864
  • تاریخ : ۱۷:۰۹ ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
 امکانات مقابله با بحران کلانشهر اهواز به اندازه
 امکانات مقابله با بحران کلانشهر اهواز به اندازه

امکانات مقابله با بحران کلانشهر اهواز به اندازه "یک محله" تهران هم نیست

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: ‌شهرداری کلانشهر اهواز مسئله مدیریت بحران را جدی نمی‌گیرد و امکانات شهرداری کلانشهر اهواز به اندازه"یک محله" شهر تهران هم نیست.

 

ماه خبر / کیامرث حاجی‌زاده مدیر کل مدیریت بحران خوزستان در جلسه هماهنگی و برگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس خوزستان با اشاره به برگزاری مانور زلزله در مدارس اظهار داشت: مانور زلزله برای خوزستان اهمیت بالای دارد زیرا استان روی گسل فعال و جوان قرار گرفته است.

حاجی‌زاده در این نشست ضمن انتقاد از عدم حضور مدیران استان در این جلسه اظهار داشت: استان خوزستان یکی از استان‌های پرزلزله است. لازم است مدیران و مردم آموزش‌ها و آمادگی های لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: برای کسب آمادگی لازم، مانور سراسری زلزله چهارشنبه 6 آذرماه ساعت 9صبح با حضور استاندار خوزستان در مدرسه بعثت اهواز برگزار می‌شود.  همچنین پیشنهاد دادیم این مانور در دانشگاه‌ها نیز برگزار شود.

مدیر‌کل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: امسال مانور زلزله را باید به مانور اقتدار استان مقابل بحران‌های طبیعی تبدیل کنیم. این مانور باید در سراسر استان برگزار شود و امیدواریم صداوسیما نیز در این زمینه حضور فعال داشته و این گونه برنامه‌ها را مناسب پوشش دهد.

وی گفت: با توجه به حضور استاندار، مدیران استان باید در مانور حضور داشته و مرخصی‌های خود را لغو کنند. دستگاه‌های متولی نیز امکانات لازم را فراهم کنند.

حاجی‌زاده با اشاره به حوادث اخیر خوزستان اظهار داشت: برخی آشوب‌گر که خود را طرفدار مردم می‌دانند در هفته گذشته و در پی افزایش قیمت بنزین به دستگاه های مثل اورژانس و بیمارستان نیز رحم نکردند و بیمار قلبی را در مسیر اهواز از آمبولانس پیاده کردند. این آشوبگران با مسدود کردن مسیر بیمارستان سینا کارون مانع از انتقال بیماران شدند.

وی با انتقاد شدید از عدم آمادگی شهرداری اهواز در زمینه مقابله با بحران گفت: شهرداری کلانشهر اهواز در این زمینه عملکرد نامناسبی دارد و امکانات مدیریت بحران شهرداری در اندازه یک محله شهر تهران هم نیست.

علیرضا مسرور رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان نیز در ادامه نشست گفت: این سازمان مطابق دستورالعمل های ابلاغی تمامی اقدامات لازم برای مانور را فراهم کرده است. در 40 مدرسه خوزستان به شکل نمادین مانور سراسری زلزله برگزار می‌شود.

وی گفت: آموزش های لازم به دانش آموزان برای مقابله با بحران داده شده و در بیش از 10 منطقه آموزشی دوره های لازم ارائه شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی خوزستان گفت: دستگاه ها همکاری‌های لازم برای برگزاری مانور را انجام دادند و دو دستگاه شهرداری و سازمان نوسازی مدارس در این زمینه همکاری لازم را نداشتند.

رقیه حاجی‌پور معاون جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به برگزاری طرح دادرس در مدارس گفت: آموزش های لازم به دانش آموزان برای مقابله با بحران در مدارس استان داده شده است.

خوزستان یکی از استان های بحران خیز کشور است که پس از گذشت چندماه و انتصاب حاجی زاده به عنوان معاون استانداری؛ مسئول و متولی مجزا ندارد. این مساله سبب شده مدیریت بحران جدی گرفته نشود. عدم حضور مسئولین در جلسه مدیریت بحران و تزئینی شدن این گونه جلسات مهم نشانه های پررنگ از آسیب پذیری استان در صورت وقوع بحران های طبیعی پیش بینی نشده است.

انتهای پیام/ش

 

منبع : تسنیم

برچسب ها

/