جمعه , ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹ برابر با 2021 , 5 Friday , March

  • شناسه : 17418373
  • تاریخ : ۰۰:۵۶ ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
پیش‌بینی برداشت ۳۶ کیلوگرم زعفران از مزارع خوزستان
پیش‌بینی برداشت ۳۶ کیلوگرم زعفران از مزارع خوزستان

پیش‌بینی برداشت ۳۶ کیلوگرم زعفران از مزارع خوزستان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۳۶ کیلوگرم زعفران از سطح مزارع استان برداشت شود.

 

ماه خبر /خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۳۶ کیلوگرم زعفران از سطح مزارع استان برداشت شود.

محمد قاسمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز برداشت زعفران از سطح مزارع استان اظهار کرد: برداشت محصول زعفران از چند روز گذشته در استان آغاز شده و کار برداشت این محصول توسط کشاورزان در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی استان در زمینه توسعه گیاهان دارویی، کشت زعفران در سال جاری به ۳۵ هکتار رسیده است و از این رو انتظار داریم تا شاهد عملکرد مناسب و بیشتری در این زمینه باشیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه سطح زیر کشت امسال نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم امسال ۳۶ کیلوگرم زعفران از سطح مزارع استان برداشت شود.

قاسمی نژاد خاطرنشان کرد: کشت زعفران در شهرستان‌های ایذه، باغملک، بهبهان و شوشتر انجام شده است و کشاورزان در این شهرستان‌ها نسبت به برداشت این محصول اقدام می‌کنند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا