دوشنبه , ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸ برابر با 2020 , 17 Monday , February

  • شناسه : 17638488
  • تاریخ : 23:27 1398/09/13
حقیقت ناآرامی‌های ماهشهر از زبان استاندار خوزستان
حقیقت ناآرامی‌های ماهشهر از زبان استاندار خوزستان

حقیقت ناآرامی‌های ماهشهر از زبان استاندار خوزستان

استاندار خوزستان در جریان دیدار با خانواده شهید رضا صیادی از شهدای امنیت که در ناآرامی های بندرماهشهر به شهادت رسید جزئیات ناامنی های رخ داده در این شهر را تشریح کرد.

 

ماه خبر / استاندار خوزستان در این دیدار با تسلیت به خانواده شهید صیادی، اظهار کرد:در مقطع اعتراضات در طول سه چهار روز دربندرماهشهر عده‌ای به صورت سازمان یافته مسیرهای ارتباطی این شهر با اهواز، امیدیه، رامشیر، بندرامام و چند مسیر ارتباطی دیگر ماهشهر را مسدود کرده بودند و با توسل به اسلحه و آتش زدن لاستیک از تردد مردم ممانعت می‌کردند.

رئیس شورای تامین استان ادامه داد: این افراد حتی امکان تردد پرسنل پتروشیمی را نیز سلب کرده بودند و راه ارتباطی بندر امام که قطب غله‌ای و بندری کشور است را نیز بسته بودند و کامیون‌های باری امکان فعالیت نداشتند بنحوی که پیش از این جریانات تردد روزانه کامیون‌ها ۳ هزار وسیله بود که این رقم را به سیصد کامیون در روز رسانده بودند.

وی اضافه کرد: صنعت پتروشیمی هم به دلیل بروز این شرایط ناامن در معرض بروز مشکل و اختلال قرار گرفته بود و تداوم این شرایط کل استان و کشور را در معرض آسیب و مشکل قرار می‌داد.

شریعتی خاطرنشان کرد: اینکه بندرماهشهر با این پتانسیل اقتصادی و تجاری در چنین شرایطی قرار گرفته بود نشانده این است که این اقدامات سازمان‌دهی شده و برنامه ریزی شده و هدفمند بود و میخواستند اقتصاد کشور را مختل نمایند.

استاندار خوزستان عنوان کرد: سه چهار روز این شرایط تدوام داشت و افرادی که در این ناامنی نقش داشتند حتی به کارخانه آرد بندرماهشهر و مرکز عملیات برق حمله کردند و ما در طول این چند روز بنا را بر صبر و مدارا گذاشته بودیم.

شریعتی افزود: پس از اینکه شرایط رو به وخیم‌تر شدن رفت ناچار به انجام وظیفه و تأمین امنیت بودیم و اینجا بود که نیروهای عزیز و فداکار در تامین امنیت جانفشانی به خرج دادند و شرایط را به حالت عادی برگرداندند.

استاندار خوزستان اظهار داشت: هیچ کس از نیروهای انتظامی نظامی و امنیتی پیشقدم در ایجاد درگیری نبود و ما به دنبال صبر و مدارا و حداقل درگیری بودیم.

رئیس شورای تامین استان بیان داشت: تأمین امنیت از حقوق اساسی همه مردم است و جان همه ما که در مسؤولیت قرار گرفتیم فدای تامین امنیت مردم.

شریعتی با قدردانی از فداکاری های شهید صیادی گفت: این شهید والامقام در ایام اربعین نیز همه تلاش خود را برای تأمین امنیت و آسایش زائران به خرج داد و در این غائله بندرماهشهر نیز جان خود را در طبق اخلاص قرار داد.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس