دوشنبه , ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹ برابر با 2020 , 1 Monday , June

  • شناسه : 17857871
  • تاریخ : ۲۲:۴۰ ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
بیشترین میزان بارندگی خوزستان در دزفول ثبت شد
بیشترین میزان بارندگی خوزستان در دزفول ثبت شد

بیشترین میزان بارندگی خوزستان در دزفول ثبت شد

 بیشترین میزان بارندگی عصرجمعه درمنطقه شمال خوزستان مربوط به سردشت دزفول با ۱۴ میلیمتر بوده است.

 

ماه خبر /  بر اساس پیش بینی های صورت گرفته عصر جمعه در برخی نقاط استان بارندگی های پراکنده گزارش شد که بیشترین میزان بارندگی در مناطق شمالی استان بوده است.

سردشت دزفول با ۱۴ میلیمتر بیشترین میزان بارندگی را داشته و در سطح شهر اندیمشک نیز ۳.۵ میلیمتر، دزفول ۳.۲ میلیمتر گزارش شده است.

همچنین در کلانشهر اهواز و چند شهر دیگر استان نیز برای دقایقی شاهد بارش باران بودیم.

پیش از این نیز محمد سبزه زاری مدیرکل هواشناسی خوزستان اعلام کرده بود که طی ۲۴ ساعت گذشته  شهرستان ماهشهر با ۲۲.۲ و ایذه  با   ۴.۲درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان بوده است.

وی همچنین به آخرین وضعیت آب و هوایی کلانشهر اهواز در ۲۴ ساعت گذشته اشاره و اعلام کرده که طی همین مدت در کلانشهر اهواز حداکثر و حداقل دمای ۱۵.۸ و ۹.۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

به گفته مدیر کل هواشناسی خوزستان آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار باران و رعد وبرق و تندباد لحظه ای و وزش باد متوسط به ویژه در مناطق شمال شرق ، شمال ،شرق و بارش تگرگ به صورت نقطه ای پیش بینی می شود.

همچنین بر اساس پیش بینی هواشناسی استان بارش برف در ارتفاعات و شهرهای دهدز ، ایذه و باغملک و اندیکا دور از انتظار نیست.

اداره کل مدیریت بحران خوزستان نیز شامگاه جمعه با صدور اخطاریه‌ای نسبت به تشدید بارش باران و برف و کولاک و سیلابی شدن رودخانه‌ها در روزهای شنبه ویکشنبه هشدار داد.

منبع : ایرنا