جمعه , ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹ برابر با 2021 , 5 Friday , March

  • شناسه : 39572100
  • تاریخ : ۱۳:۲۳ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آب خوزستان کرونا ندارد
آب خوزستان کرونا ندارد

آب خوزستان کرونا ندارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: مردم نگران کیفیت آب شهرهای خوزستان نباشند زیرا کرونا هیچ ارتباطی با آب شرب ندارد و اصلا آب کرونا ندارد.

 

ماه خبر / خوزستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: مردم نگران کیفیت آب شهرهای خوزستان نباشند زیرا کرونا هیچ ارتباطی با آب شرب ندارد و اصلا آب کرونا ندارد.

صادق حقیقی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت کیفی آب شهرستان‌های خوزستان، اظهار کرد: آبی که وارد خانه‌های شهروندان می‌شود به وسیله کُلر گندزدایی شده است. قدرت کُلر به حدی است که حتی باکتری‌ها را از بین می‌برد و از بین رفتن ویروس از جمله کرونا، بسیار آسان‌تر است.

وی افزود: با توجه به این موضوع، باید گفت که مردم نگران کیفیت آب شهرهای خوزستان نباشند زیرا کرونا هیچ ارتباطی با آب شرب ندارد و اصلا آب کرونا ندارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: مدرن‌ترین آزمایشگاه‌های کیفی آب در استان خوزستان فعال هستند و آب شربی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد را مرتبا هر ۱۰ یا ۲۰ دقیقه یک‌بار از نظر کیفی و بهداشتی آزمایش می‌کنند.

حقیقی‌پور عنوان کرد: آبی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد عاری از هرگونه میکروب است و آزمون‌های میکروبی که مرکز بهداشت روی آب انجام می‌دهد نیز بیانگر بیش از ۹۹ درصد سلامت آب است و یک یا ۰.۵ درصد باقی‌مانده نیز به دلیل خطاهای آزمایش است که وجود دارد.

وی گفت: طراحی خطوط لوله‌های آب در خیابان‌ها به شکلی انجام شده است که این خطوط کاملا از خطوط فاضلاب جدا هستند و امکان اینکه فاضلاب باعث آلودگی آب شرب شود نیز وجود ندارد. آب در خطوط آبی دارای جریان پرفشار است اما در خطوط فاضلاب شاهد فشار نیستیم و هیچگاه جریان کم‌فشار به سمت جریان پرفشار نمی‌رود و امکان ورود فاضلاب به درون آب وجود ندارد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا